14 Haz 2016

Gözaltı Morlukları Niçin Meydana Gelir?

Gözaltı Morlukları Neden Oluşur?
Gözaltı morlukları niçin meydana gelir? Sorusunun yanıtı aslında bir tek yanıta bağlanamaz. Gözaltı morluklarının oluşmasının altında yatan ana nedenler yaş, kalıtım ve alerjidir. Genellikle bu üç faktörün neden olduğu gözaltı morlukları birçok kişinin yaşamını, görsel açıdan, olumsuz etkilemekte ve çoğu insan bu rahatsızlıktan kurtulmanın yollarını aramaktadır.

Gözaltı morluklarının oluşmasında ana etkenlerden biri yaşlandıkça cildin incelmesidir. Çünkü normalde cilt kalınlığı 2 milimetreyken göz çevresinde 1 milimetrenin altındadır ve yaşlandıkça da bu oran daha da azalmaktadır. Cildin yaşlandıkça daha fazla incelmesi, göz çevrisindeki damarların belirginleşmesine ve bu da morumsu halkaların oluşmasını neden olmaktadır.


Gözaltı morluklarının oluşma nedenlerinden bir diğeri ise göz çevresinde, cilde rengini veren melaninin fazla olmasıdır. Bu pigmentin esmer insanların göz çevresinde daha çok olmasında kalıtsal etkenlerin yanı sıra uyku bozukluğu, sigara ve alkol kullanımı da belirleyici olmaktadır. Son olarak gözaltında oluşan morlukların, göz çevresinde oluşan alerjik bir rahatsızlık sonucunda meydana gelebileceğini de hatırlatmak gerekmektedir. 
Bu yazıyı beğendiniz mi?

Yeni yazılar e-mail adresinize gelsin!

Takip Edin!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

1) Yorumunuzun yazıyla ilgili olmasına özen gösterin.
2) Yazım ve dil bilgisi kurallarına mümkün mertebe özen gösterin.
3) Hakaret ve küfür içeren kelimeler kullanmayın.
4) Yorum yaparken link eklemeyin.

©Tüm Hakları Saklıdır.2016-2018