Ana içeriğe atla

Kulak Çınlaması ve Tedavisi

Kulak çınlaması tedavisi

Pek çok farklı nedenle ortaya çıkabilen kulak çınlaması sorunun, birbirinden farklı tedavi yöntemleri ve süreçleri olmaktadır. Kulak çınlaması üzerine geliştirilmiş yeni tedavi yöntemlerinin genelinde hastaların bu durumdan kurtulmaları sağlanabilmekte ve çınlamanın öncesindeki normal hayatlarına tekrardan devam edebilmektedirler. 
Kulak çınlaması sorununun doğru tedavisi için önemli olan vakit kaybetmeden bir uzman doktora görünmek gereğidir. Zaman kaybetmek tedaviyi etkilediği gibi bazen çınlamanın ötesinde işitme kaybına kadar giden durumlarda ve çınlamanın sadece tek taraftaki kulakta yükselerek devam etmesi gibi sorunlarda gelişebilmektedir. Doğru bir tedavi için hekim tarafından verilen beslenme düzenine ve diğer tavsiyelere uyulmalıdır.
Lazer Tedavisi
Kulağa uygulanan lazer ışınları seanslarla uygulanırken o esnada kişi asla bir ağrı, batma veya yanma hissi hissetmemektedir. Lazer tedavisi, kulak çınlaması şikayeti olan hastaya 2,5 ay yani 12 hafta boyunca devamlı şekilde uygulanmaktadır. Çoğu hasta tedavi sürecinin gevşetilmesini kulaklarındaki sorunun bittiğine yorumlayarak bu seanslarını aksatabilmektedir ancak tedaviyi asla aksatmamanız gerekmektedir.
Lazer tedavisi uzman doktorlarca araştırılarak kullanımının yararlarının ve etkinliğinin kanıtlanmış olmasıyla modern bir kulak çınlaması tedavisidir. %60’lara varan oranlarda iyileşmeler görülürken tedavinin başarısı hastalığın türü ve hastanın gayretine bağlı olarak değişebilmektedir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ölmeden Önce Köpekler Bunları Yapıyor

Ölmeden önce köpek davranışları üzerine bir yazı yazmamızın nedeni, siz değerli okurlarımızı üzmek değil. Sadece bu konu üzerine bir fikir edinmek isteyenlere bilgi vermektir. Bildiğimiz gibi ölüm tüm canlılar için kaçınılmaz bir sondur ve birgün tüm sevdiklerimizle vedalaşacağız. İşte bundandır ki hayatımızda çok önemli yeri olan sadık dostlarımız olan köpeklerimize, en azından, veda etme şansımız olabilir. Çünkü köpekler ölmeden önce bazı tipik davranışlar sergilemektedirler. Şimdi bu davranışlara kısaca göz atalım.

Hareketlerde AzalmaKöpekler yaşlandıkça hareketleri normal olarak yavaşlar. Ancak köpekler ölümleri yaklaştıkça daha da hareketsizleşirler. Köpekler yaşlandıkça yürüyüşe çıkmaya pek hevesli olmadıkları gibi oyun oynamak da pek istemezler. Köpeklerin ölümü iyice yaklaşınca aynı pozisyonda saatlerce yatarlar. Bunun dışında gece ya da gündüzün tamamına yakınını da uyuyarak geçirirler. Köpek bu haldeyken kalkmak istese bile, ayakları vücudunun ağırlığını taşıyacak enerjiyi bu…

Küçük dil ne işe yarar?

Küçük dil,yumuşak damağın arkasından sarkan parmak şeklindeki minik organdır. Bu organ, ancak kişi ağzını tamamen açtığı sırada görülebilir. Küçük dil, her ne kadar minik olsa da insan vücudunda birtakım işlevlere sahiptir.

Bu yazımızdaküçük dilin insan vücudunda ne işe yaradığından bahsetmeye çalışacağız Küçük dilin bazı işlevleri şunlardır.

Küçük dilin bilinen en önemli işlevlerinden biri konuşma, diğeri ise yutmadır.Yutkunurken ya da konuşurken yukarı hareket ederek hava yolunu kapatacak kapakçık görevini görerek buruna bir şey kaçmasına da engel olur.Sesin titremesine yardımcı olur.Fransızca, İspanyolca ve İbranice gibi dillerde konuşulurken küçük dilin yardımı alınır ve küçük dil ünsüzü kullanılır.Nefes borusuna yiyeceklerin kaçmasına engel olur.Küçük dildoğru çalışmaz ise ses burundan çıkmaktadır ve sessiz harflerin zor telaffuz edilmesine neden olur.Bazı seslerin konuşurken telaffuz edilmesine yardımcı olur. Doğru şekilde konuşabilmek için seslerin doğru şekilde telaffuz edilmesi…

Alkol Mikropları Öldürür Mü?

Alkol mikropları öldürür mü? Sorusu özellikle kamuya açık yerlerde tüpler halinde duran alkolü eline sıkan birçok kişinin aklına gelmiştir. Peki, gerçekten de alkol bakterileri öldürür mü? Buna değinmeden önce temizlik amacıyla kullanılan alkol türlerinin izopropil ve etil alkol türleri olduğunu hatırlatmakta fayda bulunmaktadır. Alkol genel olarak virüsler, mantarlar ve de bakteriler üzerinde etkili bir maddedir.  Ancak bu noktada bir ayrım büyük önem taşımaktadır. Bu ayrım, alkolün direnç eşiği yüksek bakteri sporları üzerinde yeterli etkiye sahip olmadığı gerçeğidir.

Bakteri sporları, bakterilerin üremesini sağlayan tohumsu yapılardır. Bakteriler spor haline, yaşama imkânı bulamadıklarında dönüşürler ve çoğalabilecekleri uygun bir ortam ya da canlı bir organizma bulduklarında tekrar çoğalırlar. Bakteriler bu şekilde her ortamda uzun yıllar mevcudiyetlerini koruyabilirler. Sonuç olarak, yazının başlangıcında sorduğumuz soruya şu yanıtı vermemiz gerekir: Alkol bakteri ve virüslere kar…
©Tüm Hakları Saklıdır.2016-2019