Ana içeriğe atla

Bitkisel Zayıflama Çayları Nelerdir?

Zayıflamaya karar verdiyseniz, sağlık koşullarınıza uygun bir diyet listesi hazırlayıp düzenli spor yapmanız gerekir. Bunun yanında bitkisel zayıflama çayları ile diyetinizi desteklemenizde gerekmektedir. Kullanıcıların genellikle endişeleri bitkisel zayıflama çayları zararlı mı konusudur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta açıkta satılan her çay türü alınmamalıdır. Sağlık Bakanlığı onayının olması, üzerinde kullanma kılavuzu yer alması sağlınız için önem taşır. Ayrıca bitkisel zayıflama çayları listesinde yer alan çay çeşitlerini tüketmeden önce mutlaka doktora danışılmasında da fayda vardır.

bitkisel zayıflama çayları
Bitkisel Zayıflama Çayları Nelerdir?
Yeşil Çay: Bitkisel zayıflama çayları listesinin en başında yeşil çay bulunuyor. Bunun nedeni ise  uzmanlara göre metabolizmayı hızlandırma etkisi olmasıdır. Ayrıca yüksek derecede antioksidan içerdiği için vücuttan toksinlerin atılmasını ve bu sürenin hızlanmasını tetikliyor. Kafein içerdiği için gün içerisinde kaybedilen enerjiyi sağlıyor ve bundan dolayı gece kullanılmaması gerekiyor. Zayıflama çayı tarifi istiyorsanız; bir bardak sıcak suya bir tatlı çağı yeşil çay koyarak fakat şeker eklemeyerek tüketebilirsiniz.
Kuş Otu Çayı: Zayıflama çayları isimleri arasında yer alan kuş otu çayı hakkında az sayıda araştırma yapılmış olup,kilo verme amaçlı kullanıldığı görülmektedir. Yan etkileri ile ilgili fazla bilgi bulunmamaktadır. Ancak kanı temizlemeye,cilt kızarıklarının tahrişine ,çeşitli yaralara faydalı olduğu bilinmektedir.
Oolong Çayı: Metabolizmanın hızlanmasını ve yağ yakmanın kolaylaşmasını sağlayan faydaları vardır. Fermantasyonu yeşil ve siyah çaydan farklı olup yaprakları yarı-fermente olmuş bir şekilde kullanılıyor. Oolong zayıflama çayı tarifi yemek sonrası yapılarak içilmelidir. Bu şekilde sindirime daha çok yardımcı olabilir.
Nane Çayı:  Zayıflama çayları isimleri listesinde bulunan bu çayın, daha çok gaz ve şişkinlik durumlarında kullanılması önerilir. Ayrıca bulantıya ,adet sancılarının azalmasında ve ishal durumunda faydalı olduğu bilinmektedir.
Zencefil Çayı : Metabolizmayı hızlandırmaz ama kan şekerini dengeler.Diyet yapanlara yardımcı tokluk hissi verir. Zaten bu neden zayıflama çayları içerisinde satılmaktadır. Mide ağrısı ve sindirim sorunu yaşayanlara da önerilir.
Mate Çayı: Kabızlığa iyi gelen bu çay, zayıflama çayları isimleri arasında sık sık görülür. Ancak mate çayında kafein bulunduğu için uyku düzeni bozulmasın diye gece tüketilmesi uygundur.
Kilo vermede ve bu sürecin hızlanmasında her ne kadar bitkisel zayıflama çayları faydalı ise,bir o kadar da yan etkilerinin olduğu unutulmamalıdır. Mucize beklemeden,bu çayları bilinçli olarak tüketelim. Konuyla ilintili olarak ayrıca ödem söktürücü çaylara da buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ölmeden Önce Köpekler Bunları Yapıyor

Ölmeden önce köpek davranışları üzerine bir yazı yazmamızın nedeni, siz değerli okurlarımızı üzmek değil. Sadece bu konu üzerine bir fikir edinmek isteyenlere bilgi vermektir. Bildiğimiz gibi ölüm tüm canlılar için kaçınılmaz bir sondur ve birgün tüm sevdiklerimizle vedalaşacağız. İşte bundandır ki hayatımızda çok önemli yeri olan sadık dostlarımız olan köpeklerimize, en azından, veda etme şansımız olabilir. Çünkü köpekler ölmeden önce bazı tipik davranışlar sergilemektedirler. Şimdi bu davranışlara kısaca göz atalım.

Hareketlerde AzalmaKöpekler yaşlandıkça hareketleri normal olarak yavaşlar. Ancak köpekler ölümleri yaklaştıkça daha da hareketsizleşirler. Köpekler yaşlandıkça yürüyüşe çıkmaya pek hevesli olmadıkları gibi oyun oynamak da pek istemezler. Köpeklerin ölümü iyice yaklaşınca aynı pozisyonda saatlerce yatarlar. Bunun dışında gece ya da gündüzün tamamına yakınını da uyuyarak geçirirler. Köpek bu haldeyken kalkmak istese bile, ayakları vücudunun ağırlığını taşıyacak enerjiyi bu…

Küçük dil ne işe yarar?

Küçük dil,yumuşak damağın arkasından sarkan parmak şeklindeki minik organdır. Bu organ, ancak kişi ağzını tamamen açtığı sırada görülebilir. Küçük dil, her ne kadar minik olsa da insan vücudunda birtakım işlevlere sahiptir.

Bu yazımızdaküçük dilin insan vücudunda ne işe yaradığından bahsetmeye çalışacağız Küçük dilin bazı işlevleri şunlardır.

Küçük dilin bilinen en önemli işlevlerinden biri konuşma, diğeri ise yutmadır.Yutkunurken ya da konuşurken yukarı hareket ederek hava yolunu kapatacak kapakçık görevini görerek buruna bir şey kaçmasına da engel olur.Sesin titremesine yardımcı olur.Fransızca, İspanyolca ve İbranice gibi dillerde konuşulurken küçük dilin yardımı alınır ve küçük dil ünsüzü kullanılır.Nefes borusuna yiyeceklerin kaçmasına engel olur.Küçük dildoğru çalışmaz ise ses burundan çıkmaktadır ve sessiz harflerin zor telaffuz edilmesine neden olur.Bazı seslerin konuşurken telaffuz edilmesine yardımcı olur. Doğru şekilde konuşabilmek için seslerin doğru şekilde telaffuz edilmesi…

Alkol Mikropları Öldürür Mü?

Alkol mikropları öldürür mü? Sorusu özellikle kamuya açık yerlerde tüpler halinde duran alkolü eline sıkan birçok kişinin aklına gelmiştir. Peki, gerçekten de alkol bakterileri öldürür mü? Buna değinmeden önce temizlik amacıyla kullanılan alkol türlerinin izopropil ve etil alkol türleri olduğunu hatırlatmakta fayda bulunmaktadır. Alkol genel olarak virüsler, mantarlar ve de bakteriler üzerinde etkili bir maddedir.  Ancak bu noktada bir ayrım büyük önem taşımaktadır. Bu ayrım, alkolün direnç eşiği yüksek bakteri sporları üzerinde yeterli etkiye sahip olmadığı gerçeğidir.

Bakteri sporları, bakterilerin üremesini sağlayan tohumsu yapılardır. Bakteriler spor haline, yaşama imkânı bulamadıklarında dönüşürler ve çoğalabilecekleri uygun bir ortam ya da canlı bir organizma bulduklarında tekrar çoğalırlar. Bakteriler bu şekilde her ortamda uzun yıllar mevcudiyetlerini koruyabilirler. Sonuç olarak, yazının başlangıcında sorduğumuz soruya şu yanıtı vermemiz gerekir: Alkol bakteri ve virüslere kar…
©Tüm Hakları Saklıdır.2016-2019