Ana içeriğe atla

İlaç Kullanmadan Baş Ağrısından Kurtulmanın Yolları

baş-ağrısını-ilaç-kullanmadan-geçirmekBaş ağrısı, devamlı meydana geldiği zaman kişinin yaşam kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Her baş ağrısında ilaç kullanmak, bir müddet sonra artık ilacın etkisini yitirmesine sebep olur. Bu nedenle baş ağrısına doğal çareler uygulamak en iyisi olacaktır. Peki, ilaç kullanmadan baş ağrısı nasıl geçer? İşte size baş ağrısı için doğal çözümler:


ilaçsız-baş ağrısı-nasıl-geçer


Yürüyüş, Duş, Uyku


Baş ağrısının yorgunluktan dolayı olduğunu düşünüyorsanız, açık havada güzel bir yürüyüş yapın. Temiz hava baş ağrısına iyi gelmektedir. Yürüyüşünüz bittikten sonra, üzerinizdeki yorgunluğu atmak için duşa girin. Böylece baş ağrınız tamamen hafiflemiş olacaktır.

Uykuya Dalmaya Yardımcı 5 Bitki Çayı!ilaçsız-baş-ağrısı-geçirmek


Başa Masaj Yapmak


Baş ağrısı için uygulanan en iyi doğal çözümlerden birisi de başa masaj yapmaktır. Başınızda ağrıyan bölgelere parmak uçlarınızda hafifçe baskı yapıp, oval hareketlerle masaj yaparsanız baş ağrınızın hafiflediğini göreceksiniz.ilaçsız-baş-ağrısı-nasıl-geçirilir


Magnezyum Desteği Almak


Yeterince ve düzenli olarak alındığı zaman magnezyum, migren ve baş ağrısına iyi gelmektedir. Magnezyum, baş ağrısına neden olan sinirlerin gevşemesini sağlar. Yeşil sebzeler, kuruyemişler ve baklagiller, zengin magnezyum kaynakları arasındadır. Baş ağrısını geçirmek için en doğal yol budur. Ayrıca N Asetil Taurinat formunda olan ve eczanelerde satılan magnezyum takviyelerini düzenli kullanmak da baş ve migren ağrınızı ciddi oranda azaltacaktır.ilaçsız-baş-ağrısı-geçmesi


Güneş Gözlüğü Kullanmak


Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalındığı zaman, vücut beyne ağrı sinyalleri gönderir. Gözlerinizi yoğun güneş ışığından koruyup, baş ağrısını azaltmak için polarize güneş gözlükleri kullanmanız gözün neden olduğu baş ağrısını büyük oranda geçirecektir.başağrısını-ilaçsız-geçirmek


Bol Bol Su İçmek


Susuz kalmak, beyindeki kan ve oksijen akışının azalmasına neden olur. Bu durum da baş ağrısının oluşmasına zemin hazırlar. Eğer susuzluktan dolayı başınız ağrıyorsa, büyük bir bardak su içtiğiniz zaman baş ağrınızın azaldığını göreceksiniz.

Yeteri Kadar Su İçmediğinizin 10 Kanıtılavanta-yağıyla-baş-ağrısı-azaltmakLavanta Yağı Kullanmak


Baş ağrısını geçirmek için bitkisel yöntemler de çok işe yaramaktadır. Lavanta yağının rahatlatıcı özelliği vardır. Bu nedenle baş ağrısı tedavisi için çok önemli bir yere sahiptir. Bir bardak sıcak suyun içine birkaç damla lavanta yağı damlatın ve buharını içinize çekin. Lavanta yağının içilmediğini de unutmayın.


karanfil-koklamak-baş-ağrısına-ne-iyi-gelirKaranfil Koklamak


Karanfilleri hafifçe ezin ve bir peçetenin içine koyup koklayın. Bu yöntem şiddetli baş ağrılarına dahi çok iyi gelmektedir. Baş ağrısını doğal yoldan azaltmanın en etkili yöntemlerinden biri de budur.


zencefil-çayı-neye-iyi-gelirZencefil Çayı İçmek


Zencefil, kan damarlarını rahatlatıp baş ağrısını azaltmaktadır. Bir bardak sıcak suyun içine taze doğranmış ya da rendelenmiş zencefil köklerini ekleyin ve bu çayı için. Ağrınızın hafiflediğiniz göreceksiniz.


elma-ile-baş-ağrısı-geçer-miElma Yemek


Elma, vücuttaki asit seviyesini dengeleyerek baş ağrısını geçirmektedir. Baş ağrısı başladığı anda bir tane elma yiyebilirsiniz. Elma aynı zamanda içerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde meme ve akciğer kanseri gibi pek çok kanser ile de savaşmaktadır.


taçınlı-süt-baş-ağrısıTarçın Kullanmak


İlaçsız bağ ağrısı geçirme yöntemlerinden sonuncusu ise tarçındır. Tarçının saymakla bitmeyen faydaları vardır. Bu faydalarından biri de baş ağrısını hafifletmesidir. Bir bardak sıcak sütün içine bir tatlı kaşığı tarçın ekleyip sakinleştirici bir içecek elde edebilirsiniz. Azıcık tat vermek için, küçük bir miktar bal da ilave edebilirsiniz.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ölmeden Önce Köpekler Bunları Yapıyor

Ölmeden önce köpek davranışları üzerine bir yazı yazmamızın nedeni, siz değerli okurlarımızı üzmek değil. Sadece bu konu üzerine bir fikir edinmek isteyenlere bilgi vermektir. Bildiğimiz gibi ölüm tüm canlılar için kaçınılmaz bir sondur ve birgün tüm sevdiklerimizle vedalaşacağız. İşte bundandır ki hayatımızda çok önemli yeri olan sadık dostlarımız olan köpeklerimize, en azından, veda etme şansımız olabilir. Çünkü köpekler ölmeden önce bazı tipik davranışlar sergilemektedirler. Şimdi bu davranışlara kısaca göz atalım.

Hareketlerde AzalmaKöpekler yaşlandıkça hareketleri normal olarak yavaşlar. Ancak köpekler ölümleri yaklaştıkça daha da hareketsizleşirler. Köpekler yaşlandıkça yürüyüşe çıkmaya pek hevesli olmadıkları gibi oyun oynamak da pek istemezler. Köpeklerin ölümü iyice yaklaşınca aynı pozisyonda saatlerce yatarlar. Bunun dışında gece ya da gündüzün tamamına yakınını da uyuyarak geçirirler. Köpek bu haldeyken kalkmak istese bile, ayakları vücudunun ağırlığını taşıyacak enerjiyi bu…

Küçük dil ne işe yarar?

Küçük dil,yumuşak damağın arkasından sarkan parmak şeklindeki minik organdır. Bu organ, ancak kişi ağzını tamamen açtığı sırada görülebilir. Küçük dil, her ne kadar minik olsa da insan vücudunda birtakım işlevlere sahiptir.

Bu yazımızdaküçük dilin insan vücudunda ne işe yaradığından bahsetmeye çalışacağız Küçük dilin bazı işlevleri şunlardır.

Küçük dilin bilinen en önemli işlevlerinden biri konuşma, diğeri ise yutmadır.Yutkunurken ya da konuşurken yukarı hareket ederek hava yolunu kapatacak kapakçık görevini görerek buruna bir şey kaçmasına da engel olur.Sesin titremesine yardımcı olur.Fransızca, İspanyolca ve İbranice gibi dillerde konuşulurken küçük dilin yardımı alınır ve küçük dil ünsüzü kullanılır.Nefes borusuna yiyeceklerin kaçmasına engel olur.Küçük dildoğru çalışmaz ise ses burundan çıkmaktadır ve sessiz harflerin zor telaffuz edilmesine neden olur.Bazı seslerin konuşurken telaffuz edilmesine yardımcı olur. Doğru şekilde konuşabilmek için seslerin doğru şekilde telaffuz edilmesi…

Alkol Mikropları Öldürür Mü?

Alkol mikropları öldürür mü? Sorusu özellikle kamuya açık yerlerde tüpler halinde duran alkolü eline sıkan birçok kişinin aklına gelmiştir. Peki, gerçekten de alkol bakterileri öldürür mü? Buna değinmeden önce temizlik amacıyla kullanılan alkol türlerinin izopropil ve etil alkol türleri olduğunu hatırlatmakta fayda bulunmaktadır. Alkol genel olarak virüsler, mantarlar ve de bakteriler üzerinde etkili bir maddedir.  Ancak bu noktada bir ayrım büyük önem taşımaktadır. Bu ayrım, alkolün direnç eşiği yüksek bakteri sporları üzerinde yeterli etkiye sahip olmadığı gerçeğidir.

Bakteri sporları, bakterilerin üremesini sağlayan tohumsu yapılardır. Bakteriler spor haline, yaşama imkânı bulamadıklarında dönüşürler ve çoğalabilecekleri uygun bir ortam ya da canlı bir organizma bulduklarında tekrar çoğalırlar. Bakteriler bu şekilde her ortamda uzun yıllar mevcudiyetlerini koruyabilirler. Sonuç olarak, yazının başlangıcında sorduğumuz soruya şu yanıtı vermemiz gerekir: Alkol bakteri ve virüslere kar…
©Tüm Hakları Saklıdır.2016-2019