Kulak Çınlaması ve Tedavisi

Kulak çınlaması tedavisi

Pek çok farklı nedenle ortaya çıkabilen kulak çınlaması sorunun, birbirinden farklı tedavi yöntemleri ve süreçleri olmaktadır. Kulak çınlaması üzerine geliştirilmiş yeni tedavi yöntemlerinin genelinde hastaların bu durumdan kurtulmaları sağlanabilmekte ve çınlamanın öncesindeki normal hayatlarına tekrardan devam edebilmektedirler. 
Kulak çınlaması sorununun doğru tedavisi için önemli olan vakit kaybetmeden bir uzman doktora görünmek gereğidir. Zaman kaybetmek tedaviyi etkilediği gibi bazen çınlamanın ötesinde işitme kaybına kadar giden durumlarda ve çınlamanın sadece tek taraftaki kulakta yükselerek devam etmesi gibi sorunlarda gelişebilmektedir. Doğru bir tedavi için hekim tarafından verilen beslenme düzenine ve diğer tavsiyelere uyulmalıdır.
Lazer Tedavisi
Kulağa uygulanan lazer ışınları seanslarla uygulanırken o esnada kişi asla bir ağrı, batma veya yanma hissi hissetmemektedir. Lazer tedavisi, kulak çınlaması şikayeti olan hastaya 2,5 ay yani 12 hafta boyunca devamlı şekilde uygulanmaktadır. Çoğu hasta tedavi sürecinin gevşetilmesini kulaklarındaki sorunun bittiğine yorumlayarak bu seanslarını aksatabilmektedir ancak tedaviyi asla aksatmamanız gerekmektedir.
Lazer tedavisi uzman doktorlarca araştırılarak kullanımının yararlarının ve etkinliğinin kanıtlanmış olmasıyla modern bir kulak çınlaması tedavisidir. %60’lara varan oranlarda iyileşmeler görülürken tedavinin başarısı hastalığın türü ve hastanın gayretine bağlı olarak değişebilmektedir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar