Sinüzite Ne İyi Gelir?

Sinüzite Ne İyi Gelir?
Sinüzite ne iyi gelir? Sorusu bu hastalıktan muzdarip olan birçok insanın sıklıkla sorduğu bir sorudur. Sinüzit, özellikle uzun dönem süren ve tam olarak tedavi edilmeyen nezle ve gribe bağlı olarak ortaya çıkan bir sorundur. Zaman zaman ağrılı ve nefes alışverişini zorlaştıran sinüzitin sebepleri arasında, geniz boşluğunda hava alışverişi olmadığında  bakteri veya mantarların neden olduğu enfeksiyonların meydana gelmesi olarak bilinmektedir.
Bir aydan daha kısa süren sinüzit akut, daha uzun süren sinüzit ise kronik sinüzit olarak bilinmektedir. Sinüzitin en çok görülen belirtileri burun tıkanıklığı, sarı-yeşil ya da kanlı burun akıntısı, göz çevresi ve yanaklarda ağrı ve baş ağrısı olarak bilinmektedir. Sinüzit için farklı tedavi programları olmakla birlikte uzman bir hekim kontrolünden geçilmesi önemlidir. Tıbbi tedaviye yardımcı olarak evde yapılabilecek  bazı alternatif tedavi yöntemleri de bulunmaktadır.
Sinüzitin Evde Tedavisi
Buhar Soluma: Bu yöntem, nefes ve burun tıkanıklığını giderdiği gibi sinüzite de çok faydalıdır. Aynı zamanda solunum yollarında meydana gelen enfeksiyonları da giderir. Yüzünüzü çok yakmadan kaynayan suyun içine bir miktar nane yaprağı atarak ve kafanıza bir havlu örterek buhar 10-15 dakika teneffüs edilmelidir. 
Tuz: Deniz tuzu veya sofra tuzu karıştırıldıktan sonra burna hafifçe çekilebilir.
Elma Sirkesi: Bağışıklık sistemini destekleyen elma sirkesi, sinüzit tedavisinde de sıkça kullanılmaktadır. Bir bardak suya bir iki kaşık elma sirkesi atmanız oldukça yararlıdır.

Yorum Gönder

2 Yorumlar

  1. 3 yıldır Sinüzit var ne yaptıysam gecmedi. Bu yazidakileri de deneyecegim. Cok sagolun.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. İnşallah rahatsızlığınız bir an önce iyileşir. Biz teşekkür ederiz.

      Sil

1) Yorumunuzun yazıyla ilgili olmasına özen gösterin.
2) Yazım ve dil bilgisi kurallarına mümkün mertebe özen gösterin.
3) Hakaret ve küfür içeren kelimeler kullanmayın.
4) Yorum yaparken link eklemeyin.