Bitkisel Zayıflama Çayları Nelerdir?

Zayıflamaya karar verdiyseniz, sağlık koşullarınıza uygun bir diyet listesi hazırlayıp düzenli spor yapmanız gerekir. Bunun yanında bitkisel zayıflama çayları ile diyetinizi desteklemenizde gerekmektedir. Kullanıcıların genellikle endişeleri bitkisel zayıflama çayları zararlı mı konusudur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta açıkta satılan her çay türü alınmamalıdır. Sağlık Bakanlığı onayının olması, üzerinde kullanma kılavuzu yer alması sağlınız için önem taşır. Ayrıca bitkisel zayıflama çayları listesinde yer alan çay çeşitlerini tüketmeden önce mutlaka doktora danışılmasında da fayda vardır.

bitkisel zayıflama çayları
Bitkisel Zayıflama Çayları Nelerdir?
Yeşil Çay: Bitkisel zayıflama çayları listesinin en başında yeşil çay bulunuyor. Bunun nedeni ise  uzmanlara göre metabolizmayı hızlandırma etkisi olmasıdır. Ayrıca yüksek derecede antioksidan içerdiği için vücuttan toksinlerin atılmasını ve bu sürenin hızlanmasını tetikliyor. Kafein içerdiği için gün içerisinde kaybedilen enerjiyi sağlıyor ve bundan dolayı gece kullanılmaması gerekiyor. Zayıflama çayı tarifi istiyorsanız; bir bardak sıcak suya bir tatlı çağı yeşil çay koyarak fakat şeker eklemeyerek tüketebilirsiniz.
Kuş Otu Çayı: Zayıflama çayları isimleri arasında yer alan kuş otu çayı hakkında az sayıda araştırma yapılmış olup,kilo verme amaçlı kullanıldığı görülmektedir. Yan etkileri ile ilgili fazla bilgi bulunmamaktadır. Ancak kanı temizlemeye,cilt kızarıklarının tahrişine ,çeşitli yaralara faydalı olduğu bilinmektedir.
Oolong Çayı: Metabolizmanın hızlanmasını ve yağ yakmanın kolaylaşmasını sağlayan faydaları vardır. Fermantasyonu yeşil ve siyah çaydan farklı olup yaprakları yarı-fermente olmuş bir şekilde kullanılıyor. Oolong zayıflama çayı tarifi yemek sonrası yapılarak içilmelidir. Bu şekilde sindirime daha çok yardımcı olabilir.
Nane Çayı:  Zayıflama çayları isimleri listesinde bulunan bu çayın, daha çok gaz ve şişkinlik durumlarında kullanılması önerilir. Ayrıca bulantıya ,adet sancılarının azalmasında ve ishal durumunda faydalı olduğu bilinmektedir.
Zencefil Çayı : Metabolizmayı hızlandırmaz ama kan şekerini dengeler.Diyet yapanlara yardımcı tokluk hissi verir. Zaten bu neden zayıflama çayları içerisinde satılmaktadır. Mide ağrısı ve sindirim sorunu yaşayanlara da önerilir.
Mate Çayı: Kabızlığa iyi gelen bu çay, zayıflama çayları isimleri arasında sık sık görülür. Ancak mate çayında kafein bulunduğu için uyku düzeni bozulmasın diye gece tüketilmesi uygundur.
Kilo vermede ve bu sürecin hızlanmasında her ne kadar bitkisel zayıflama çayları faydalı ise,bir o kadar da yan etkilerinin olduğu unutulmamalıdır. Mucize beklemeden,bu çayları bilinçli olarak tüketelim. Konuyla ilintili olarak ayrıca ödem söktürücü çaylara da buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar