İlaç Kullanmadan Baş Ağrısından Kurtulmanın Yolları

baş-ağrısını-ilaç-kullanmadan-geçirmekBaş ağrısı, devamlı meydana geldiği zaman kişinin yaşam kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Her baş ağrısında ilaç kullanmak, bir müddet sonra artık ilacın etkisini yitirmesine sebep olur. Bu nedenle baş ağrısına doğal çareler uygulamak en iyisi olacaktır. Peki, ilaç kullanmadan baş ağrısı nasıl geçer? İşte size baş ağrısı için doğal çözümler:


ilaçsız-baş ağrısı-nasıl-geçer


Yürüyüş, Duş, Uyku


Baş ağrısının yorgunluktan dolayı olduğunu düşünüyorsanız, açık havada güzel bir yürüyüş yapın. Temiz hava baş ağrısına iyi gelmektedir. Yürüyüşünüz bittikten sonra, üzerinizdeki yorgunluğu atmak için duşa girin. Böylece baş ağrınız tamamen hafiflemiş olacaktır.

Uykuya Dalmaya Yardımcı 5 Bitki Çayı!ilaçsız-baş-ağrısı-geçirmek


Başa Masaj Yapmak


Baş ağrısı için uygulanan en iyi doğal çözümlerden birisi de başa masaj yapmaktır. Başınızda ağrıyan bölgelere parmak uçlarınızda hafifçe baskı yapıp, oval hareketlerle masaj yaparsanız baş ağrınızın hafiflediğini göreceksiniz.ilaçsız-baş-ağrısı-nasıl-geçirilir


Magnezyum Desteği Almak


Yeterince ve düzenli olarak alındığı zaman magnezyum, migren ve baş ağrısına iyi gelmektedir. Magnezyum, baş ağrısına neden olan sinirlerin gevşemesini sağlar. Yeşil sebzeler, kuruyemişler ve baklagiller, zengin magnezyum kaynakları arasındadır. Baş ağrısını geçirmek için en doğal yol budur. Ayrıca N Asetil Taurinat formunda olan ve eczanelerde satılan magnezyum takviyelerini düzenli kullanmak da baş ve migren ağrınızı ciddi oranda azaltacaktır.ilaçsız-baş-ağrısı-geçmesi


Güneş Gözlüğü Kullanmak


Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalındığı zaman, vücut beyne ağrı sinyalleri gönderir. Gözlerinizi yoğun güneş ışığından koruyup, baş ağrısını azaltmak için polarize güneş gözlükleri kullanmanız gözün neden olduğu baş ağrısını büyük oranda geçirecektir.başağrısını-ilaçsız-geçirmek


Bol Bol Su İçmek


Susuz kalmak, beyindeki kan ve oksijen akışının azalmasına neden olur. Bu durum da baş ağrısının oluşmasına zemin hazırlar. Eğer susuzluktan dolayı başınız ağrıyorsa, büyük bir bardak su içtiğiniz zaman baş ağrınızın azaldığını göreceksiniz.

Yeteri Kadar Su İçmediğinizin 10 Kanıtılavanta-yağıyla-baş-ağrısı-azaltmakLavanta Yağı Kullanmak


Baş ağrısını geçirmek için bitkisel yöntemler de çok işe yaramaktadır. Lavanta yağının rahatlatıcı özelliği vardır. Bu nedenle baş ağrısı tedavisi için çok önemli bir yere sahiptir. Bir bardak sıcak suyun içine birkaç damla lavanta yağı damlatın ve buharını içinize çekin. Lavanta yağının içilmediğini de unutmayın.


karanfil-koklamak-baş-ağrısına-ne-iyi-gelirKaranfil Koklamak


Karanfilleri hafifçe ezin ve bir peçetenin içine koyup koklayın. Bu yöntem şiddetli baş ağrılarına dahi çok iyi gelmektedir. Baş ağrısını doğal yoldan azaltmanın en etkili yöntemlerinden biri de budur.


zencefil-çayı-neye-iyi-gelirZencefil Çayı İçmek


Zencefil, kan damarlarını rahatlatıp baş ağrısını azaltmaktadır. Bir bardak sıcak suyun içine taze doğranmış ya da rendelenmiş zencefil köklerini ekleyin ve bu çayı için. Ağrınızın hafiflediğiniz göreceksiniz.


elma-ile-baş-ağrısı-geçer-miElma Yemek


Elma, vücuttaki asit seviyesini dengeleyerek baş ağrısını geçirmektedir. Baş ağrısı başladığı anda bir tane elma yiyebilirsiniz. Elma aynı zamanda içerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde meme ve akciğer kanseri gibi pek çok kanser ile de savaşmaktadır.


taçınlı-süt-baş-ağrısıTarçın Kullanmak


İlaçsız bağ ağrısı geçirme yöntemlerinden sonuncusu ise tarçındır. Tarçının saymakla bitmeyen faydaları vardır. Bu faydalarından biri de baş ağrısını hafifletmesidir. Bir bardak sıcak sütün içine bir tatlı kaşığı tarçın ekleyip sakinleştirici bir içecek elde edebilirsiniz. Azıcık tat vermek için, küçük bir miktar bal da ilave edebilirsiniz.


Yorum Gönder

0 Yorumlar