Ana içeriğe atla

İlaç Kullanmadan Baş Ağrısından Kurtulmanın Yolları

baş-ağrısını-ilaç-kullanmadan-geçirmekBaş ağrısı, devamlı meydana geldiği zaman kişinin yaşam kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Her baş ağrısında ilaç kullanmak, bir müddet sonra artık ilacın etkisini yitirmesine sebep olur. Bu nedenle baş ağrısına doğal çareler uygulamak en iyisi olacaktır. Peki, ilaç kullanmadan baş ağrısı nasıl geçer? İşte size baş ağrısı için doğal çözümler:


ilaçsız-baş ağrısı-nasıl-geçer


Yürüyüş, Duş, Uyku


Baş ağrısının yorgunluktan dolayı olduğunu düşünüyorsanız, açık havada güzel bir yürüyüş yapın. Temiz hava baş ağrısına iyi gelmektedir. Yürüyüşünüz bittikten sonra, üzerinizdeki yorgunluğu atmak için duşa girin. Böylece baş ağrınız tamamen hafiflemiş olacaktır.

Uykuya Dalmaya Yardımcı 5 Bitki Çayı!ilaçsız-baş-ağrısı-geçirmek


Başa Masaj Yapmak


Baş ağrısı için uygulanan en iyi doğal çözümlerden birisi de başa masaj yapmaktır. Başınızda ağrıyan bölgelere parmak uçlarınızda hafifçe baskı yapıp, oval hareketlerle masaj yaparsanız baş ağrınızın hafiflediğini göreceksiniz.ilaçsız-baş-ağrısı-nasıl-geçirilir


Magnezyum Desteği Almak


Yeterince ve düzenli olarak alındığı zaman magnezyum, migren ve baş ağrısına iyi gelmektedir. Magnezyum, baş ağrısına neden olan sinirlerin gevşemesini sağlar. Yeşil sebzeler, kuruyemişler ve baklagiller, zengin magnezyum kaynakları arasındadır. Baş ağrısını geçirmek için en doğal yol budur. Ayrıca N Asetil Taurinat formunda olan ve eczanelerde satılan magnezyum takviyelerini düzenli kullanmak da baş ve migren ağrınızı ciddi oranda azaltacaktır.ilaçsız-baş-ağrısı-geçmesi


Güneş Gözlüğü Kullanmak


Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalındığı zaman, vücut beyne ağrı sinyalleri gönderir. Gözlerinizi yoğun güneş ışığından koruyup, baş ağrısını azaltmak için polarize güneş gözlükleri kullanmanız gözün neden olduğu baş ağrısını büyük oranda geçirecektir.başağrısını-ilaçsız-geçirmek


Bol Bol Su İçmek


Susuz kalmak, beyindeki kan ve oksijen akışının azalmasına neden olur. Bu durum da baş ağrısının oluşmasına zemin hazırlar. Eğer susuzluktan dolayı başınız ağrıyorsa, büyük bir bardak su içtiğiniz zaman baş ağrınızın azaldığını göreceksiniz.

Yeteri Kadar Su İçmediğinizin 10 Kanıtılavanta-yağıyla-baş-ağrısı-azaltmakLavanta Yağı Kullanmak


Baş ağrısını geçirmek için bitkisel yöntemler de çok işe yaramaktadır. Lavanta yağının rahatlatıcı özelliği vardır. Bu nedenle baş ağrısı tedavisi için çok önemli bir yere sahiptir. Bir bardak sıcak suyun içine birkaç damla lavanta yağı damlatın ve buharını içinize çekin. Lavanta yağının içilmediğini de unutmayın.


karanfil-koklamak-baş-ağrısına-ne-iyi-gelirKaranfil Koklamak


Karanfilleri hafifçe ezin ve bir peçetenin içine koyup koklayın. Bu yöntem şiddetli baş ağrılarına dahi çok iyi gelmektedir. Baş ağrısını doğal yoldan azaltmanın en etkili yöntemlerinden biri de budur.


zencefil-çayı-neye-iyi-gelirZencefil Çayı İçmek


Zencefil, kan damarlarını rahatlatıp baş ağrısını azaltmaktadır. Bir bardak sıcak suyun içine taze doğranmış ya da rendelenmiş zencefil köklerini ekleyin ve bu çayı için. Ağrınızın hafiflediğiniz göreceksiniz.


elma-ile-baş-ağrısı-geçer-miElma Yemek


Elma, vücuttaki asit seviyesini dengeleyerek baş ağrısını geçirmektedir. Baş ağrısı başladığı anda bir tane elma yiyebilirsiniz. Elma aynı zamanda içerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde meme ve akciğer kanseri gibi pek çok kanser ile de savaşmaktadır.


taçınlı-süt-baş-ağrısıTarçın Kullanmak


İlaçsız bağ ağrısı geçirme yöntemlerinden sonuncusu ise tarçındır. Tarçının saymakla bitmeyen faydaları vardır. Bu faydalarından biri de baş ağrısını hafifletmesidir. Bir bardak sıcak sütün içine bir tatlı kaşığı tarçın ekleyip sakinleştirici bir içecek elde edebilirsiniz. Azıcık tat vermek için, küçük bir miktar bal da ilave edebilirsiniz.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Elisa Testi Nedir, Nasıl Yapılır?

Elisa Testi Nedir?
Öncelikle şunu ifade etmek gerekir. Elisa testi sadece AIDS testi demek değildir. Bu testler ile bazı enfeksiyona neden olan durumlar ve hormon ve proteinler de saptanmaktadır. Elisa testi, vücudun antijen adı verilen zararlı maddelere tepki olarak ürettiği proteinler olan antikorların mevcut olup olmadığını tespit etmek için yapılmaktadır. Başlıca şu hastalıkları teşhis etmek amacı ile Elisa testine başvurulmaktadır:

➤Hepatit B (sarılık), Hepatit C (karaciğer hastalığı) ve HIV (AIDS’e yol açan virüs)
➤Lyme hastalığı (bir kene türünün ısırması ile insana geçen bir bakterinin neden olduğu hastalık)
➤Rotavirüs (genelde kışın gelişen ve özellikle çocuklarda şiddetli ishale neden olan bir virüs enfeksiyonu)
➤Frengi (cinsel ilişki ile geçen ve tedavi edilmezse, körlük, felç ve delilik gibi sonuçlara neden olan kalıtımsal bir hastalık)
➤Toksoplazmozis (kaslarda ve merkez sinir sisteminde çoğalan bir parazitin neden olduğu, beyin-omurilik iltihabı, deri döküntüleri, ateş, eklem…

Ölmeden Önce Köpekler Bunları Yapıyor

Ölmeden önce köpek davranışları üzerine bir yazı yazmamızın nedeni, siz değerli okurlarımızı üzmek değil. Sadece bu konu üzerine bir fikir edinmek isteyenlere bilgi vermektir. Bildiğimiz gibi ölüm tüm canlılar için kaçınılmaz bir sondur ve birgün tüm sevdiklerimizle vedalaşacağız. İşte bundandır ki hayatımızda çok önemli yeri olan sadık dostlarımız olan köpeklerimize, en azından, veda etme şansımız olabilir. Çünkü köpekler ölmeden önce bazı tipik davranışlar sergilemektedirler. Şimdi bu davranışlara kısaca göz atalım.

Hareketlerde AzalmaKöpekler yaşlandıkça hareketleri normal olarak yavaşlar. Ancak köpekler ölümleri yaklaştıkça daha da hareketsizleşirler. Köpekler yaşlandıkça yürüyüşe çıkmaya pek hevesli olmadıkları gibi oyun oynamak da pek istemezler. Köpeklerin ölümü iyice yaklaşınca aynı pozisyonda saatlerce yatarlar. Bunun dışında gece ya da gündüzün tamamına yakınını da uyuyarak geçirirler. Köpek bu haldeyken kalkmak istese bile, ayakları vücudunun ağırlığını taşıyacak enerjiyi bu…

Küçük dil ne işe yarar?

Küçük dil,yumuşak damağın arkasından sarkan parmak şeklindeki minik organdır. Bu organ, ancak kişi ağzını tamamen açtığı sırada görülebilir. Küçük dil, her ne kadar minik olsa da insan vücudunda birtakım işlevlere sahiptir.

Bu yazımızdaküçük dilin insan vücudunda ne işe yaradığından bahsetmeye çalışacağız Küçük dilin bazı işlevleri şunlardır.

Küçük dilin bilinen en önemli işlevlerinden biri konuşma, diğeri ise yutmadır.Yutkunurken ya da konuşurken yukarı hareket ederek hava yolunu kapatacak kapakçık görevini görerek buruna bir şey kaçmasına da engel olur.Sesin titremesine yardımcı olur.Fransızca, İspanyolca ve İbranice gibi dillerde konuşulurken küçük dilin yardımı alınır ve küçük dil ünsüzü kullanılır.Nefes borusuna yiyeceklerin kaçmasına engel olur.Küçük dildoğru çalışmaz ise ses burundan çıkmaktadır ve sessiz harflerin zor telaffuz edilmesine neden olur.Bazı seslerin konuşurken telaffuz edilmesine yardımcı olur. Doğru şekilde konuşabilmek için seslerin doğru şekilde telaffuz edilmesi…

Kalp Krizi Riskini %70’e Kadar Azaltın

Kalp krizi riski denildiğinde birçok insanın ürperdiğini düşünüyorum. Ancak maalesef içtiğimiz su kadar gerçek bir olgu kalp krizi. Özellikle günümüzde kalpkrizi riskinin geçmişe nazaran daha da artmış bir vaziyette olduğunu söyleyebilirim. Bunda beslenme, stres, sigara kullanımı ve hareketsiz kalarak vücudumuzdaki yağ oranını artması ana etkenler.
Peki, sizlere Iowa Eyalet Üniversitesi tarafından yapılmış bilimsel bir çalışmaya dayanarak, haftada sadece 1 saatlik bir çalışmayla kalp krizi geçirme riskini %70’e kadar azaltma şansınız olduğunu söylesem ne cevap verirdiniz. Eğer bu bilgi size de ilginç geldiyse, yazının kalanını okumaya devam edin derim.
Spor yapmak ve kalp hastalıkları arasında ters orantı olduğunu herkes bilir. Özellikle düzenli yürümek, bisiklete binmek ve yüzmek kalbe iyi gelen sportif etkinliklerdir. Ancak her şeyin hızlı aktığı çağımızda birçok insan bu aktiviteleri, fazla zaman aldığından dolayı, gerçekleştiremiyor. Ancak size önereceğim egzersizi ister evde is…

Kalp Krizi mi Geçirdim? Kalp Spazmı mı?

Kalp spazmı son yıllarda şehirleşmenin artmasıyla stres, çalışma hayatı, sağlıksız beslenme, sigara vb. nedenlerle günlük hayatımızda eskiye nazaran daha sık karşılaştığımız kelimelerden biri haline geldi. Peki, kalp spazmı ile kalp krizi arasındaki farklar nelerdir?

Öncelikle belirtmek gerekir ki kalp spazmıbazı durumlarda kalp krizi ile karıştırılabilen bir kavramdır. Bu iki kavramı birbirinden ayırmak için en iyi yol kalp krizi nedir? Sorusunu yanıtlamaktır. Kalp krizi en kısa tanımıyla, kalbin bir bölümüne kan akışının durması ve bundan dolayı kalbin oksijensiz kalması durumudur. Eğer kan akışı yeniden hızlı bir biçimde kalbe ulaşmazsa, kalbin oksijensiz kalan bu bölümündeki hücreler ölmeye başlar. Kalpkrizi durumunda kalbin aldığı hasarın seviyesi kalbe ne kadar uzun süreyle kan akışının kesildiğine bağlıdır.


Kalp Krizinin En Yaygın Belirtileri Göğüste rahatsızlık, göğüste yanma, sıkışma hissi, ağırlık hissiVücudun üst bölgesinde (çene, omuzlar, boyun bölgesi, kollar ve sırt) rah…
©Tüm Hakları Saklıdır.2016-2019