Bebekler Gibi Uyumanızı Sağlayacak Bitki Çayları


uyutucu etkisi olan çaylar


Ne yaparsanız yapın, bir türlü uyuyamıyorsanız bu vereceğimiz bitki çayları tam size göre. Rahat bir uyku çekebilmek için ve uykusuzluk probleminizi azaltabilmek için bitkisel çaylardan yardım alabilirsiniz. Bu bitkisel çaylar, kasları gevşetmeye ve sinirleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Bu çaylar sayesinde hem kaliteli hem de derin bir uyku çekerek enerjinizi yüksek tutabilirsiniz. İşte bebekler gibi uyumanızı sağlayacak olan bitki çayları...


Kedi Otu KöküKedi Otu Kökü


Kedi otu kökü, bitkisel bir yatıştırıcı görevi sergilemektedir. Böylece harika bir uyku ilacı etkisi gösterir. Kimyasal uyku haplarını kullanmaya gerek duymadan bu bitki çayı sayesinde mışıl mışıl uyuyabilirsiniz. Kedi otu kökü aynı zamanda endişe, korku ve huzursuzlukları da azaltmaktadır.


papatya çayı faydaları


Papatya Çayı


Papatya çayı yüzyıllar boyunca sinirleri yatıştırıcı ve uykuya geçişi kolaylaştırıcı etkisiyle bilinmektedir. Papatya çayı aynı zamanda anksiyete tedavisinde de etkilidir. Bunun yanında kas spazmlarını iyileştirici, ağrı kesici, hazmı kolaylaştırıcı ve antiseptiktir.


Şerbetçiotu Çayı Faydaları


Şerbetçiotu Çayı


Şerbetçiotu, rahatlatıcı ve uyku getirici bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda kaygı ve gerginlik sebebiyle meydana gelen uykusuzluk sorunu için de birebirdir. Hazımsızlığa ve huzursuzluğa da iyi gelmektedir.


Melisa Çayı Faydaları


Melisa Yaprağı


Melisa yaprağı sinirleri yumuşatmada birebirdir. Aynı zamanda ortaya çıkan negatif elektriği de almaktadır.


Nane Çayı Faydaları


Nane Çayı


Uyumadan önce bir bardak nane çayı içmek, sinir sisteminizi rahatlatarak sakin ve huzurlu bir uyku çekmenizi sağlar.


rezene çayı faydaları


Rezene Çayı


Rezene baskın kokusuyla kendini belli eden bir bitkidir. Sinir sistemi üzerinde sakinleştirici bir etki sergileyerek, gece boyunca deliksiz ve rahat bir uyku çekmenizi sağlar. Sabahları güne iyi başlayıp, akşamları da günün yorgunluğundan kurtulmak için bir fincan rezene çayı için.


Yorum Gönder

0 Yorumlar