HakkımdaMerhaba ben Ozan,

32 yaşımdayım ve İstanbul doğumluyum. 2007 yılında ekonomi bölümünü bitirdikten sonra 2014'te İstanbul Üniversitesi Gazetecilik yüksek lisans bölümünü bitirdim. Şu an ise bir ilaç firmasında tıbbi mümessil olarak çalışmamın yanında, gazetecilik yapmadığım için bloğumla bu yönümü diri tutma çabası içerisindeyim. 2016 yılında hiçbir teknik bilgim olmadan başladığım bu yolda sürekli olarak kendimi geliştirerek faydalı içerikler üretmeye çalışıyorum. 

Neden Sağlık Üzerine Bir Blog?

Sağlık üzerine yazmamın nedeni en donanımlı olduğum alanın sağlık olduğunu düşünmem. Tabi çocukluğumdan beri benimle olan astım gibi hastalıklar da sağlık araştırmalarına ilgimi çekmekte. 

Bloğundan Para Kazanıyor musun?

Her ne kadar blogumda reklamlar aktif olsa da, şu ana kadar para kazanamadım. Malum bu işler oldukça zor :)

Yazılarında Hangi Kaynakları Kullanıyorsun? 

Belirtmem gerekir ki yazılarımı hazırlarken Türkçe kaynakları kullanmıyorum. Bildiğimiz gibi İngilizce dünya dili ve Türkçe kaynaklara göre İngilizce kaynak sayısı çok fazla. Bu nedenle, yazılarımı hazırlarken birden fazla ünlü sağlık platformunda yayınlanmış, birbiriyle çelişmeyen yazıları Türkçe'ye çevirip, yorumlayıp sunuma hazırlıyorum. 

Bloğunu Hazırlamaktaki Amacın Ne?

news-saglik.com para kazanmaktan ziyade internetin bilgi kirliliğini bir nebzede olsa düzeltmek ve doğru bilgiyi insanlara ulaştırmak amacıyla giriştiğim bir proje. Tabi gelecekte bana para da kazandırırsa buna da hayır demem :)

Herkese iyi okumalar...

İletişim: news.saglik@yandex.com